| dragutza43 a întrebat:

Buna, am nevoie sa invat mai repede unele lucruri... Sfaturi cum as putea invata/retine mai repede

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Citesti cu foarte mare atentie textul si cauti sa il intelegi in primul rand, sa faci niste conexiuni intre ce scrie acolo si ce cunostinte mai ai tu, in ritmul asta e de ajuns sa citesti o singura data si deja ai habar despre ce e vorba.

4 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Repetă aceași informație de mai multe ori. Încearcă să înțelegi ce înveți.
Ascultă muzică încet când înveți, poate te ajută.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Plimbă-te in timp ce înveți. La mine funcționează.

| F3d0x a răspuns:

1.Culca-te cat mai devreme, inainte de ora 12:00
2.Invata cat mai logic, cu multa atentie
3.Bea cafea, ai incredere, o sa te ajute
4. Elimina toate lucrurile care iti distrag atentia(ex:telefonul)
5.Nu uita sa mai iei o scurta pauza dupa fiecare ora de invatat.
Sper ca te-am ajutat.

| alexander911s a răspuns:

Ţine telefonul în buzunar pus pe silenţios şi stai departe de calculator, şi ai să vezi că o să-ţi fie mult mai uşor să te concentrezi pe lectură
Baftă