| oookrstaooo a întrebat:

Cazierul părinților mai poate afecta admiterea la academii și scoli militare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te afecteaza, raspunderea penala si cazierul judiciar sunt personale, tu n-ai nici o legatura cu ce au facut parintii.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| mi25 a răspuns:

Conteaza. Depinde de fapte.

| Roliii a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu tine, mai ales daca nu ti-l cere, adica ce ai facut TU pana la urma?

| oookrstaooo explică (pentru Roliii):

M-am uitat la documentele necesare pe site-ul scolii militare respective, iar la fisa cu membrii familiei se cerea și completarea infracțiunilor în cazurile în care exista.

| Roliii a răspuns (pentru oookrstaooo):

Da, ai incercat sa vorbesti la secretariat, suni, nu le spui in totalitate cine esti si afli, mai ales ca ei trebuie sa iti raspunda la intrebarile astea, poate depinde si de ce fel de cazier au parintii tai

| Angelooooo a răspuns:

Din cate ştiu conteaza