| DeyBoyAngel a întrebat:

Ce a fost mai intai, gaina sau oul? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

După mine, găina a fost prima.
Adică, găina face un ou iar apoi îl cloceşte, şi iese puiul. Asta este logica mea.
Dacă oul ar fi primul, cine îl cloceşte? Şi o întrebare mai bună: de unde vine el?

5 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Este una din intrebarile care nu-si vor gasi niciodata un raspuns concret.

| vali1985 a răspuns:

Gaina a fost prima deoarece face oul si apoi il cloceste si iese puiul.
Oul nu ar fi putut sa fie primul deoarece n-avea cine sa-l faca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gaina pentru ca are posibilitatea de a evolua din alt animal. pe urma face ouale.

| Adrianetc a răspuns:

In niciun caz pentru ca nu are cum sa se cloceasca singur, Nici gaina pentru ca oul trebuie fecundat de cocos, corect? deci trebuie sa existe si gaina si cocos.

| andreisoci a răspuns:

Gaina,ca pe ea a facut-o dumnezeu, si ia apoi a inceput sa faca oualaughing)uite o explicatie cat clara.