| kuchikisan a întrebat:

Ce animal are sangele albastru! am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.animalutze.com/articole/akita-un-caine-cu-sange-albastru.php
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cele de viţă nobilă... big grin

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Şopârlele în mod special şi poate te referi la metafora cu sânge albastru.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
AKITA, un caine cu sange albastru, este o rasa de caini originara din zonele muntoase din nordul Japoniei.
Te pup!

| IepureleCuLopată a răspuns:

Crustacele în general.

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Si totusi, crustacele sunt acvatice. si ne referim la raci si creaturi de genul asta.
deci. raspuns: niciun animal n-are sangele albastru

| jhosanify a răspuns:

Cainele de rasa Akita (se mai numeste si Akita Ina) este intalnit in partea de nord a Japoniei. El are sangele albastru. Funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jhosanify):

Sunt detul de sigur ca Akita au limba albastra si nu sangele. De fapt, sunt mai multe rase de caini ce au limba albastra, sangele, niciuna.

IepureleCuLopată are dreptate, unele crustacee au sange albastru.