| florescu2codrina2002 a întrebat:

Ce asemanare este dintre slavi, rusi, sarbi si bulgari? Dar deosebire

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Rusii, sarbii si bulgarii sunt popoare slave si scriu cu alfabetul chirilic (cum ziceti voi toti, cel rusesc). deosebiri acum de exemplu pot fi ca Bulgaria este un popor democrat aflat si in Uniunea Europeana si Rusia este o tara independenta. Serbia este o tara independenta insa vrea sa adere la Uniunea Europeana (nu stiu exact sigur, asa am auzit).

| TofanCristi a răspuns:

Sunt toţi oameni.
Au tradiţii diferite!

| elena445 a răspuns:

Asemanare vorbesc cam aceeasi limba aproximativ si deosebire stau in tari diferite.

| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Rusii, sarbii si bulgarii sunt popoare de origine slava. Pentru mai multe informatii: http://www.didactic.ro/......ea-a-doua.
Sper ca te-am ajutat! :)

| mitanastasia a răspuns:

Poti sa cauti pe net enciclopedia dintre slavi, rusi, sarbi, bulgari.
Eu am cautat si am gasit toate informatiile