| anonim_4396 a întrebat:

Ce-ati face daca v-ati trezi maine fara casa?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Nu.De ce sa stau pe capu rudelor, parintilor, cand pot face un credit si imi platesc singur ratele, plus ca imi ramane si casa.Intradevar,este costisitor si pe timp indelungat, dar nici rudele nu ma vor suporta la infinit happy

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu stau cu chirie, asa ca m-as muta, pur si simplu, in alta parte.

| Flav a răspuns:

Fara casa in ce sens? Cutremur? Tornada? ''Vartej''? Exista legi si avocati.
Si daca n-ar exista, parca ma aud : ''Dai cu vinul pan' la ziua, pe soseaua gatului...''

nony
| nony a răspuns:

Un credit ipotecar.

nony
| nony a răspuns:

Zi, sa vad si eu.Eu nu am zis ca nu este costisitoare, dar pana la urma toti banii dati sunt spre folosul tau.

| xibalba a răspuns:

As apela la rude, probabil. Mi se pare cea mai plauzibila solutie. Apoi, dupa ce mi-as mai strange niste bani, m`as muta cu chirie...

| alecs871 a răspuns:

Dumnezeu, ce ai face daca te-ai trezi maine fara net?

| Mefisto23 a răspuns:

M-as muta la bloc.

| Aurelia a răspuns:

Si eu as apela la rude, la cei pe care ii cunosc si cu care ma inteleg bine... dar cum sa ma trezesc fara casalaughing as cauta vinovatul si mi-as lua revansabig grin

| lora_9285 a răspuns:

Sa gandesc strategica intr-un astfel de moment si sa nu ma pierd in nebunie.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

As merge acasa la mami si la tati happy ...in ro happy... oricum aici nu pot numi "acasa" worried

| cristinela a răspuns:

Probabil as apela la o banca, dar fara succes datorita venitului...As pleca in strainatate, am mai fost si nu e chiar asa rau...

| imortal a răspuns:

Un raspuns il poate da oricare acum, dar la momentul acela nimeni nu stie cum va reactiona...majoritatea ar face stop cardiac si poc ar ramane si casa fara eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand m-as intreba, ce hot e ala care poate sa fure un bloc intreg laughing spoi as suna o prietena sa stau la ea cateva zile pana rezolva altii problema pentru mine big grin... sper sa nu fiu pusa vreodata in astfel de probleme dar...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cred că aş face infarct!
Doamne fereşte de astfel de nenorociri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nony - dar o solutie mai putin costisitoare nu gasesti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nony - eu stiu una si mai putin costisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@nony - asigurarea de locuinta, care sa acopere toate riscurile. Costa mult mai putin decat orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dumnezeu-ai dreptate cu asigurarea locuintei, insa nu in Romania. Tu stii mai bine cum sunt firmele de asigurari aici.In occident nu este nici o problema, insa la noi... oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@enigmo - care e problema cu firmele de asigurari?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' unde sa fuga?

| toto a răspuns:

M-as arunca de pe bloc.