| pitic2 a întrebat:

Ce avantaje si ce dezavantaje imi aduce un program de contabilitate cumparat fata de unul gratis? Si de ce as cumpara unul?

1 răspuns:
| antimulte a răspuns:

Avantajele unui program cumparat in general, sunt ca ai o garantie, ai o asistenta in caz de nevoie, primeste actualizari si imbunatatiri aparute pe parcurs ale respectivului program etc
Dezavantajul cel mare este ca te costa niste bani.
Unul gratis, nu costa, dar nici nu ai nimic din cele enumerate mai sus. Daca da o eroare si nu mai poti recupera niste date/fise contabile? Nu poti suna pentru asistenta...