| andrei390 a întrebat:

Ce carte pentru pregatirea bacalaureatului la biologie anatomie imi recomandati?

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Eu m-am pregătit pentru BAC-ul de anul trecut (cred ca aproape la toate materiile) cu cărți de la editura Booklet. Cele care au teste au și parte de teorie schitata. Mi-a plăcut ca un test cuprindea noțiuni din toate capitolele. Dacă intri pe site-ul lor o sa vezi multe variante, ai de unde alege. Dacă te ajuta, biologia vegetala e mai ușoară decât anatomia happy Mult succes!