| Miruna19miru a întrebat:

Ce cărți ati citit si ati recomanda?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Destul de multe carti apartinand domeniul 'Istorie'. Doresti si cateva recomandari sau nu preferi acest gen?

| anamariarot a răspuns:

„Dama cu camelii" de Alexandre Dumas fiul
„Crimă și pedeapsă" de Dostoievski
„Ultimii martori" de Svetlana Aleksievici
„Șoșa" de Isaac Bashevis-Singer
„Copiii uitați ai lui Hitler" de Ingrid von Oelhafen

| littledevil4ever a răspuns:

N-am citit foarte multe cărți la viața mea, dar cele pe care le-am citit m-au prins în poveste și chiar nu m-au lăsat până nu am terminat-o.
Cele treisprezece motive de Jay Asher
Nerve de Jeanne Ryan
Căutând-o pe Alaska de John Green
Orașe de hârtie de John Green
Rivali de Penelope Douglas

| UnicornulUniversului a răspuns:

Pai este in functie de genul tau. Daca iti plac cele cu multa actiune, ti.as recomanda "CORALINE"
Daca esti o fata in pragul adolescentei, eu as zice ca ti s.ar potrivi enorm "La rascruce de... DRESURI!" Este o carte foarte amuzanta. M.am gandit tot timpul la Thalulla, personajul principal.
Bineinteles, de acest gen mai sunt si "trei milenii de umor" sau "Jurnalul unui puști"(toate volumele).