| Anonimul8091231 a întrebat:

Imi puteți recomanda cărți de citit?

9 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Suge-o Ramona.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Dune, Frank Herbert

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.edituradp.ro/carte/arcasul-verde--i662

Aceasta a fost prima carte citită. Cred ca aveam 15 ani. Apoi am "ras" toată biblioteca pe care o aveam atunci : cărți de Sandra Brown și Sidney Sheldon.

| TheStrategist a răspuns:

Depinde ce cărți preferi. Ficțiune sau non-ficțiune?

| Anonimul8091231 explică (pentru TheStrategist):

Păi..., pănă acum am citit ficțiune.

Cărțile în general, îmi plac acelea daca pot spune de dragoste, cu adolescenti, etc...

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

Depinde ce carti preferi? Recomand "when breath becomes air" de Paul Kalanithi,
non-ficțiune scrisă de neurochirurgul american Paul Kalanithi. Este un memoriu despre viața și boala sa, luptându-se împotriva cancerului pulmonar

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Inocenții de Ioana Pârvulescu
Soaptele de Greg Howard
Carrie de Stephen King
Wolf Hollow de Lauren Wolk
toate volumele Harry Potter de Jk Rowling
Fantoma Aniei de Vera Brosgol
Podul către Terabithia de Katherine Paterson

| Shuko93 a răspuns:

Daca vrei sa ajungi ceva in viata cauta carti pentru dezvoltare personala pe ce simti ca te reprezinta sau ceva sa simti ca iti este util ( ex. cursuri... )