| Marialy a întrebat:

Ce carti de dragoste cu vampiri sau ingeri stiti sau ati citit? Ceva gen "A 16-a Luna" (Margareth Sthol si Kami Garcia), "Ingerul noptii (au uitat autorul) si cartile scrise de Lauren Kate (Damnare, Ratacire, Pasiune, etc.). Funda la cele mai interesante. Apropo daca stiti daca a aparut in Romania contiunuare cartii "A 16-a Luna" (A 17-a Luna si A 18-a Luna)? Va recomand sa le cititi cu multa placere!

2 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Vampiri Sudului, sunt mai multe volume, dar te prind. happy Scrisa de Charlaine Harris.

| PuppetXD a răspuns:

Hmmm...cartile cu ingeri au devenit si ele de-a lungul timpului destul de populare, dar totush cartile cu vampiri sunt intr-un numar mult mai mare. Sa ma gandesc ce ti-as propune din ceea ce am citit eu.

1. Academia Vampirilor ( de Richelle Mead )
Ce-ti pot spune despre aceasta serie cu vampiri, formata din 6 volume? Ei bine, sunt unele momente in care efectiv nu-ti poti stapanii lacrimile. Dragostea este cel mai mare obstacol ce le sta in cale, dar in final, triumfa.
2. Casa Noptii ( de P.C Cast and Kristin Cast )
Multaaaa, foartee muultaaa dragoste! Cel putin in ceea ce o priveste pe Zoey Redbird, care este in mare dificultate, pentru ca nu-si poate alege un iubit. Ajunge sa fie cu 3 tipi in acelasi timp. Dar intr-un final, nu ramane cu niciunul dintre ei. Asta da situatie complicata!
3. Vampirii din Morganville ( de Rachel Cane )
Aici, actiunea este in prim-plan, dragostea este lasata pe locul secund, atunci cand trebuie sa te lupti ca sa supravietuiesti. Dar si acele momente de romantism sunt speciale si foarte emotionante.
4. Vampirii Sudului ( de Charlaine Harris ) paaai....sa zicem ca aici, scenele de dragoste sunt atat de detaliate incat, daca esti o fire pudica, iti vine sa sari peste ele. Cu toate astea, merita citit.

In ceea ce priveste cartile cu ingeri, nu ma pot lauda ca am citit foarte multe. Am citit, la fel ca si tine Ingerul noptii ( Ingerul Noptii, Crescendo si Tacere ) si Damnare ( Damnare, Ratacire si Pasiune ).
Insa am auzit de o captivanta serie numita Altfel de ingeri.

Sper sa te ajute, nu stiu daca te`ar interesa cumva carti cu varcolaci, nemuritor, vrajitori, supranaturali. Dar daca esti dispusa sa incerci ceva nou, doar intreabawinking
Spor la citit! :X