| withoutme a întrebat:

Ce carti gen "eu, robotul/ultima intrebare de isaac asimov"stiti?

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Caverne de oţel, Soarele gol, Roboţii de pe Aurora, Totul despre roboţi, Roboţii şi Imperiul, Curenţii spaţiului, Pulbere de stele, O piatra pe cer, Preludiul Fundaţiei, Fundaţia, Fundaţia şi Imperiul, A doua Fundaţie, Marginea Fundaţiei, Fundaţia şi Pământul, toate de Isaac Asimov.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Isaac Asimov a scris multe romane si povestiri SF, este unul dintre marii scriitori ai genului, mie imi place foarte mult. Detalii despre el si cartile sale gasesti aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Isaac_Asimov. Lectura placuta!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Omul invizibil

| karellen a răspuns:

Poti incerca si de A. C. Clarke - Odiseea spatiala 2001/2010/2061 precum si Sfarsitul Copilariei. de asemenea, nici Infanteria Stelara de Robert Heinlein nu e de neglijat