| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc vara aceasta? Am 13 ani ^^

Răspuns Câştigător
| Anelym a răspuns:

Eu iti dau o lista cu carti pe care le-am citit si mi-au placut foarte mult:
1.Raza verde love struck
2.Fii demn.
3.Cronicile din Narnia
4.Gandeste cutezator
5.Laleaua neagra
6.Zambet printre lacrimi
7.Ispitit de dragoste
8.Somnul de veci
9.Coliba unchiului Tom (obligatoriu de citit)
10. Aventurile lui Tom Sawyer
11.Din zilele lui Nero.
Spor la citit :*
p.s: Sunt foarte frumoase toate!

4 răspunsuri:
| Yhugato a răspuns:

Sandra Brown-Violul laughing glumesc, nu citit asta, cred ca este +18winking

| anonim_4396 explică (pentru Yhugato):

laughing

| CrissIoana a răspuns:

"Copilul nascut joi"- Sandra Brown.
"Enigma Otiliei" - George Calinescu
" Nimic nou pe frontul de vest" - nu mai stiu cine a scris-o happy

| Doinita_Tudor_1974 a răspuns:

Carti recomandate; Nunta in cer,Domnisoara Cristina,Print si cersator,La tiganci, Invitatie la vals si poezi de; Mihai Eminescu, George Bacovia, Nechita Stanescu, Tudor Arghezi