| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti merita sa fie cumparate? Acum citesc De veghe in lanul de secara si imi place foarte mult. Am ras cand am citit aceasta carte. Mai stiti niste carti asemanatoare, comice? Sau stiti niste best-selluri?

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Amanda se marita-Jenny Colgan, care pan' la urma nu se mai marita laughing.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Toate cartile de Pp (Psihologie practica).

Janina
| Janina a răspuns:

Anotimpurile adolescentei - Doina Iovanel Spineanu

| yuli10 a răspuns:

Eu am ras citind "morometii" pentru ca e amuzant modul in care isi dau replici, mai ales cand vorbeste niculae cu oile si le blesteama.
de asemenea amuzanta mi s-a parut si "iona" de marin sorescu desi mare lucru nu o sa intelegi. si daca pui mana pe un volum de poezii de marin sorescu o sa ai material de ras.

| Psihoyounger a răspuns:

Cuore, inima de copil.

Psihoyounger

| www a răspuns:

Da, stiu geniala cartea. Asemanatoare nu cred ca stiu, sau nu imi amintesc acum.
Romanul adolescentului miop - Mircea Eliade
Seria Cronicile vampirilor - Anne Rice, foare mult mi-au placut cariile astea, ar mai fi multe dar astea sunt preferatele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Superba cartea pe care o citesti tu.Eu cand am citit-o m-am indra-gostit de Holden laughing da, e foarte amuzanta si foarte interesanta evolutia personajului.

Best-seller-uri comice...de exemplu,"Solomon vs Lord", de Paul Levine.Are si o poveste de dragoste love struck

Alte carti bune (dupa parerea mea) pe care ti le-as recomanda:

Prieteni bogati-Jaqueline Briskin

Oamenii legii saruta mai bine-Tony Macaulay

Intoarcerea la Peyton Place-Grace Metallious

Atractie fatala-Christopher Fowler

Secretul-Harold Robbins

Pacatele noptii-Tami Hoag

Fantoma unei iubiri-Danielle Steel

Vulpea de argint-Justin Scott

Fata care s-a jucat cu focul-Stieg Larsson

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu niste carti comice: de joc!
Acum se vand cate doua: Anna carenina si Mersul trenurilor....in plus, mai e aia cu multe personaje: de telefoane!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarta-ma! carenina, ca sa stie cand sa dea fuga la gara...sa nu rateze finish-ul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit Trei intr-o barca -Jerome K. Jerome si mi-a placut. Mai are si Trei pe doua biciclete pe care vreau sa o citesc. Poti sa citesti si cartile lui Vlad Musatescu... are un stil tare haios.hee hee