| Marynna a întrebat:

Ce carti politiste as putea citi? Am 14 ani

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Rodica Ojog Braşoveanu-320 de pisici negre, Anonima de miercuri, Un stilet cu şampanie, Moartea semnează indescifrabil, Cosma Braşoveanu-Omul fără umbră, Fiara, Un martor incomod, Agatha Christie-Crima din Orient Express, Cei cinci purceluşi, Elefanţii nu uită niciodată, Crima din Mesopotamia, Moarte pe Nil, Doamna McGinty a murit, Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd, Crima din casuţa strâmbă, Arthur Conan Doyle-Câinele din Baskerville, Semnul celor patru, Un studiu în roşu, Mary Higgins Clark-Enigme, Prefă-te că n-ai observat, Îi place muzica, îi place dansul, Aminteşte-ţi de mine, Clopoţelul n-are limbă, Revelaţia, Escrocheria, Fără scăpare, Pasărea nopţii, Sfârşit de coşmar, Casa blestemată, Mesaje misterioase, Danila Comastri Montanari-seria Mistere în Roma Antică-Cave canem, Parce sepulto, Morituri te salutant, Cui prodest, In corpore sano, Dorothy L Sayers-O moarte suspectă, Cele 5 piste false, Reclama ucigaşă, Edgar Wallace-Substituirea, Arcaşul verde, Taina călugărului negru, Valea fantomelor, Fiicele nopţii, Sue Grafton-A de la Alibi, B de la Bandit, C de la Cadavru, Raymond Chandler-Adio, frumoasa mea, Rămas bun pentru vecie, Somnul de veci, Fereastra de sus, Sora cea mică, Peter Chambers-Vorbeşte-i de rău pe morţi, Recviem pentru o roşcată, Carlo Manzoni-Aventurile unui detectiv particular, Barbara Paul-Sânge şi rude de sânge, Nocturnă pentru trei pumnale, Peter Cheyney-Ce le pasă damelor!, Ultimul pahar, Dashiell Hammett-Şoimul maltez, Cheia de sticlă, Un om subţire

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Încearcă Cianură pentru un surâs şi Bună seara Melania. Sunt foarte captivante şi interesante.

Mai găseşti aici altele :
http://carti.astazi.ro/carti/politiste/37

Baftă!

| Cromasston a răspuns:

Eu am citit de curand Aventurile lui Sherlock Holmes|Memoriile lui Sherlock Holmes(sunt amandoua intr-o singura carte)-de la Adevarul

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Buna.Iti recomand Agatha Christie sa citesti, are carti frumoase si Sherlock Holmes de Arthur Conan Doyle.

| madalinaaa89 a răspuns:

Pai, poti citi de Arthur Conan Doyle-Testamentul lui Sherlock Holmes(si celelalte carti scrise de el cu Sherlock Holmes st la fel de captivante)
Peter James-Aproape mort
Ray Baker-Calibrul 7, 65

si mai cauta si u pe net daca iti place cevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...incearca Ascensor spre Esafod, Camera galbena, seria lui George Simenon si tot ce gasesti de Rodica Ojog-Brasoveanu; de altfel, sunt sigura ca o sa-ti placa seria lui Arthur Conan Doyle

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carlo Manzoni -O fac zob! Calibrul22, J. H. Chase - Totul se plateste