| Pinkelephants a întrebat:

Ce carti recomandati pentru a face exercitii la englezan (nivel mediu)?

Răspuns Câştigător
| lor3nutza a răspuns:

Engleza pentru incepatori(in cuda numelui care spune ca este pentru incepetori este destul de avansata dar nici prea avansata deste chiar OK eu o am) de la editura POLARIS este scrisa de Florin Musat si este albastra cu steagul Marii Britanii pe ea Sper ca te-am ajutat fundita? merit?

4 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

Pentru exerciţii de gramatică~"Colecţia" Paidos. Sunt 3 cărti "The verb", o alta care cuprinde: substantivul, articolul, adjectivul, pronumele, numeralul, adverbul, prepoziţia, conjuncţia şi interjecţia şi "Key to exercises". Cărţile cuprind teorie şi exerciţii (după fiecare element de teorie), exerciţii care pot fi după verificate cu "Key to exercises". Paidosul e pentru toate nivelele.Ţi-o recomand cu placere.O găseşti cam la toate librăriile şi costă in jur de 50 de ron.

| DanAmarandei a răspuns:

Parerea mea este sa cauti manuale pentru liceu de limba a doua. Inveti si gramatica si ceva vocabular. "Reward" sau "Matters" erau pe vemea mea si mi s-au parut usurele. Deasemeni iti recomand sa te uiti la filme fara subtitrare, ajuta! Succes!

| Anna1999 a răspuns:

Grammar Time 4

| enigmatica a răspuns:

Engleza de nota 10.