| AutumnDay a întrebat:

Ce ar trebui sa faci pentru ca in decurs de 6-8luni sa treci de la un nivel conversational al limbii engleze la unul mediu-avansat? Eventual, recomandati-mi si niste carti utile de limba engleza.
Apreciez orice idee. Multumesc!

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Cartile daca inveti de unul singur (fara profesor sau cineva care stie la nivel conversational cel putin) nu te ajuta prea mult.Eu engleza am ajuns sa o vorbesc fluent numai din jocuri online, filme si anime-uri fara subtitrare.Si nu cred ca a durat mai mult de 8 luni.Cum auzeam un cuvant pe care nu-l stiam, il si cautam dictionar.La un moment dat ajunsesem sa vorbesc in engleza la telefon cu cei care se jucau acelasi joc cu mine pentru ca nu erau romani.Mi-a prins bine.

Răspuns utilizator avertizat