| WonderGirl7 a întrebat:

Îmi recomandați ceva cărți in franceza de nivel mediu?
Sa nu fie nici prea ușoare, dar nici care sa aibă termeni greu de înțeles, de cautat in dicționar din minut in minut.
Pot fi si cărți bilingve.
Ms

13 răspunsuri:
| al0o0o0 a răspuns:

Croc-blanc si Pigeon vole.

| HelpingHands a răspuns:

Dacă vrei să citești cărți electronice (pe e-book reader, sau pe telefon):

https://1lib.eu/s/?language=french

apoi instalezi aplicația Kindle pe telefon și trimiți cartea (in format.mobi) de pe mail pe contul kindle (și setarea adresei de primire a cărților e un proces aparte). Dacă ai iPhone e mai simplu: poți încărca fișierul. mobi direct cu open with

| WonderGirl7 explică (pentru HelpingHands):

Nu citesc online niciodată.
imi stric destul ochii

| Amali23a a răspuns:

Colectile de la booklet, si eu am una, pe o pagina e romana pe o pagina franceza, sunt interesante

| WonderGirl7 explică (pentru Amali23a):

Am găsit acum un anticariat cu niște cărți super in fr, la doar 1 2 3 4lei. mor

| Adry05 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Link și mie te rog?

| Adry05 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Mersi muuuult, caut cărți în franceză de nu știu când, au niște prețuri de-ți vine rău în librării, asta dacă le găsești.că intram n librării mari „aveți cărți în franceză?" direct : nu laughing) la Cărturești era și 100 de lei un roman simplu... adică nici copertă cartonată, nici vreo ediție ilustrată sau ceva. horror. abia am luat madame bovary cu 30 și un pic de lei, era cea mai ieftină laughing

| Adry05 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Am găsit și eu ăsta : https://www.printrecarti.ro/......i-straine/

| WonderGirl7 explică (pentru Adry05):

Exact.
booklet nu, carturesti nu, nimic.
o să comand niște cărți de pe site ul de sus in 5 zile si ti spun dacă merita.
dacă nu asta e, dar nu ar avea de ce nu

| WonderGirl7 explică (pentru Adry05):

Interesant, dar imi iau de pe celalalt vreo 15-20 cărți

| Adry05 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Pe ăsta de ți-am trimis au 80 și ceva, mi-am petrecut nu știu câte ore azi să aleg laughing))

| WonderGirl7 explică (pentru Adry05):

Ai de capul meu