| Alexandra_Bianca_1999 a întrebat:

Ce carti sunt necesare pentru prima sesiune la medicina? La anatomie?

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Depinde de fiecare facultate, pentru ca de obicei profesorii care predau au cărți scrise și studenții învață din alea, nu din altele (de multe ori e obligatoriu sa le cumperi). Totuși, la orice facultate de Medicina vei avea nevoie de Atlasul de anatomie a lui Papilian, sau măcar cel al lui Netter (mulți le au pe amândouă transe la xerox). Dacă nu ma înșel, în primul an e nevoie doar de al doilea volum de Papilian. Pentru mai multe detalii te sfătuiesc sa iei legătura cu cineva dintr-un an mai mare, s-ar putea chiar sa poată să-ți vândă cărțile la preț redus. Mult succes!