| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Pasionati de psihologie pe aici? Ce carti de psihologie v-au marcat? Care a fost subiectul? De ce v-a placut? (Sa-l excludem va rog pe Freud, el si asa a "marcat" o lume intreaga) Funda garantata pentru o recenzie interesanta.

Răspuns Câştigător
| DozaDeSperanta a răspuns:

Salut, Annim!

La fel ca si tine probabil, pot spune ca sunt o persoana care a studiat psihologia.
O sa iti spun un secret...
Cele mai bune materiale de psihologie, sunt acelea de la Universitatea Oxford.
Asadar, scrie pe google : Psihologie Oxford si descarca-ti Pdf-uri de la ei.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mie imi place foarte mult psihologia, pai vad multe documentare gen Annenberg - Abnormal psychology

imi place mai mult sexualitatea si comportamentul uman dar si aceste boli, plus filme, fiolozofie etc
nu prea citesc ca ma dor ochii, dar daca ai vrea putem conversa ca din pacate nu am gasit pe nimeni pe aici cu acelasi pasiuni

| mihaibrad a răspuns:

Scuze ca iti folosesc spatiul cu randurile astea, dar flacaul asta cu pasiunea lui pentru psihologie, dar care nu citeste pentru ca il dor ochii, mi se pare demential laughing))
merita toate fundele din lume pentru replica asta

| RAY a răspuns (pentru mihaibrad):

Vrei sasi dau diagnosticul de la oftamolog? nu vad nimic de ras pe seama asta

| mihaibrad a răspuns (pentru RAY):

Wow au trecut 6 ani de cand nu am mai intrat pe site. Vad acum replica ta si inca zambesc happy. Om bun, tu chiar nu ai inteles substratul. Nu am vrut sa te ranesc cu nimic, eu insumi avand probleme pe directia asta. Oricum, nu insist, sanatos sa fii.

| RAY a răspuns (pentru mihaibrad):

Tampitule am spus ca vad documentare si citesc cartii mai rar pentru ca am nevoie de ochelari ce este ras