| anonim_4396 a întrebat:

Ce condiment va place cel mai mult, la ce mancare si de ce?

Răspuns Câştigător
| CrucifiedCountess a răspuns:

Am descoperit un sos chilli vietmanez cica...imi place foarte mult.mai ales cu piept de pui fript...de ce? explozie de simturi pentru papilele melehee hee

19 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Chilli, pentru ca imi plac mancarurile picante.

daniela
| daniela a răspuns:

E un amestec de condimente pe care il cumpar mereu cand am ocazia din Grecia - condimente pentru suflachi este ceva incredibil si il folosesc mai la toate mancarurile ( are oregano, cimbru, boia dulce, bucatele de ardei iute, rosmarin etc... nu contine sare)

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Scortisoara happyDc? Pt ca imi place si pentru ca are un miros placut love struck

| SweetCandy a răspuns:

Piperul si cimbrul....hmmm...pt k pur si simplu aceste condimente fac mancarea mult mai gustoasa si astfel mai pun si eu niste kglaughing

| hândel a răspuns:

Delikat de legume, la copanele dezosate. Presarat condimentul pe carne, lasat cateva ore sa intre-n ea, si apoi gratarul. Iese suculent, delicios. Dar delikat-ul de legume il prefer in majoritatea felurilor de mancare, imi place gustul care il da mancarii.

| Ben. a răspuns:

Piper pentru aroma si fiindca e picant.

| inna a răspuns:

Rosmarinul si piperul love struck

| Dara a răspuns:

Busuiocul. Imi place aroma, e unica.

| Silvia a răspuns:

Boia si cimbrulove struck

| hashe86 a răspuns:

Chilli, pentru ca imi plac mancarurile picante
scortisoara, in deserturi

| Haydee a răspuns:

Saredevil...cat mai multa sareee>winking
si zaharul... dar ingrasalaughing

| ammodytes a răspuns:

Piperul alb.Il folosesc aproape la orice mancare (exceptand dulciurile)winking De ce? Mi se pare ca mancarea e mai gustoasa cu acest condiment.

| Artemiss a răspuns:

Sarea, fara ea mancarea nu are gust.

| ytzza a răspuns:

Sarea, fara sare eu nu pot sa mananc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piperul, de ce? pentru ca imi plac mancarurile picante, sau cat mai picante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piper.Bag si-n supe, si-n salate...mai bine decat sarea.De ce? E mai sanatos decat sarea si am senzatia ca ma satur, fara sa exagerez cu mancatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scortisoara. Ii ador mirosul :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usturoiul, fiindca este si gustos si sanatos.

| nonni a răspuns:

Cimbru, la mancarea de dovlecel...imi aduce aminte de bunica, de copilarie.