| DenisaMax a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la bac la romana, in sesiunea din august?

10 răspunsuri:
| OhGodWhy a răspuns:

Inca 2 zilesad

| Ceriik a răspuns:

Eminescu cel mai probabil

| DenisaMax explică (pentru Ceriik):

De ce crezi asta? Eu ma gandesc ca s-ar putea sa pice Nichita Stanescu sau Eminescu sau Iona.

| CorneliaC a răspuns:

Numai aia din Minister stiu

| lairon a răspuns:

Cel mai probabil eminescu

| Ash1 a răspuns (pentru lairon):

Ce te face sa crezi asta? eu sper sa nu pice tot poezia I don't want to see

Răspuns utilizator avertizat
| Izabela1234567890 a răspuns:

Nu este alegerea lor daca pica sau nu. Poate ca pot fi subiectivi cand controleaza, este totusi vorba de romana. Insa este un barem, care ti se si prezinta dupa examen, iar profesorul corecteaza tot dupa acel barem, unde este afisat si punctajul. Nu poate "negocia" la punctaj. Consider ca cine da in august trebuie sa se verifice ce slabiciuni are si sa isi revizuiasca informatiile. Sa stii nota de care ai nevoie si sa incerci sa rezolvi foarte bine macar o parte incat sa iti asiguri acea nota, decat sa le iei pe ghicite si sa pici din nou.

| Ash1 a răspuns:

Si eu sunt interesat, insa nu stiu ce sa cred..eu cred ca mai degraba ar cadea romanul sau nuvela.