| katutsu a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la bac la romana in sesiunea a 2a 2013? Sunt curios deoarece 2 ani la rand s-a dat poezie. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Wildwlves a răspuns:

Avand in vedere ca vor fi subiecte diferentiate, eu as zice ca e f probabil sa pice genul dramatic : M.Sorescu si Caragiale, dar nici romanele nu sunt excluse

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

E foarte probabil să pice proză, poezie a picat la prima sesiune ( Bacovia, încadrat în curentul literar Simbolismul).
Baftă!

| Classy a răspuns:

Pai genul liric (poezia) este considerat de ei subiectul greu.Cel mai probabil sa dea din nou poezie, dar nu este exclus nici gen epic.

| DayByDay a răspuns:

Eu as merge pe "Nuvela" ca nu s-a mai dat demult sau "Comedie", oricum si eu sunt foarte curioasa ce o sa picehappy