| Λndrei a întrebat:

Ce credeti ca pica anul acesta la bacalaureata,proba limba si literatura romana scris,(ma refer la real)?
Eu zic ca o sa fie proza, un roman la alegere big grin

6 răspunsuri:
| LOLA33 a răspuns:

Eu sper sa fie nuvela, roman sau basm

| Λndrei explică (pentru LOLA33):

Si eu, mi-e frica de poeziile moderniste.As spera la Plumb,(simbolism-Bacovia), in cel mai rau caz.

| dya333 a răspuns:

Si eu zic la fel ca poezie a fost anul trecut acum ma ingrijoreaza altceva am auzit ca s-ar scoate subiectul doi dar sper sa fie niste zvonuritongue

| Λndrei explică (pentru dya333):

Da,sa speram ca sunt doar niste zvonuri, nimic mai mult.

| xyz12309 a răspuns:

Poate sa pice orice, sansele cred ca sunt impartite in mod egal, oricum imi e indiferent ca nu am invatat mai nimic pentru subiectu 3...

| Λndrei explică (pentru xyz12309):

Da,dar probabil ca se gandesc si la faptul ca poezia e putin mai complexa pentru real.Anul trecut a picat poezia dupa 15 ani. Sper ca acum nu va fi chiar invers laughing