| Alexa1234a a întrebat:

Ce credeți că pică anul ăsta la capacitate?(la română)

Dramatic, schită...etc?

Ce-i care ați dat examenul ați avut emoții? E greu să ți le stăpânești în sală?

13 răspunsuri:
| DaCumSaNu a răspuns:

Si-a picat liricul rolling on the floor

| DixieP a răspuns:

Eu cred ca va pica genul dramatic pentru ca pana acum nu a mai fost, nu stiu daca in sesiunea speciala a cazut, dar in cazul evaluarii noastre nu a mai fost niciodata, deci cred ca este timpul. Oricum este bine sa stii toate genurile si speciile in mare, pentru ca nu stii cu ce te trezesti la examen.
Si eu am examenul tot anul asta, deci nu cred ca iti pot raspunde la ultimele doua intrebari. Dar eu o sa incerc sa fiu chill, pentru ca nimic rau nu se poate intampla. Pana la urma am invatat degeaba in 8 ani de zile? Sincera sa fiu am avut mai multe emotii inainte sa dau simularea decat le am acum, cu doua zile in fata primului examen important. laughing
Oricum, trebuie sa fim siguri pe noi si atenti. Mult succes! Sper sa obtii nota pe care o doresti! big grin

| Edyez a răspuns (pentru DixieP):

Salut, dramaticul a fost anul trecut la olimpici acum nu știu dacă pica și la noi dar o să fie "ciudat " : anul asta liric la olimpici și dramatic nouă și anul trecut dramatic la olimpici și liric la ceilalțilaughing

| Alexa1234a explică (pentru Edyez):

Păi la asta mă gândeam si eu...dar unii spun (elevi și profesori) că sunt foarte mari șansele să pice dramaticul

| DixieP a răspuns (pentru Edyez):

Mi-ar placea situatia asta "ciudata". laughing
Pana la urma poate pica orice, ca le stiu pe toate, doar argumentare sa fie, ca nu ia chiar atat de mult timp. La mesajul operei, caracterizare sau semnificatia titlului dureaza ceva mai mult pentru ca trebuie sa iei o gramada de chestii in considerare... Sper sa fie bine! happy

| Alexa1234a explică (pentru DixieP):

Aș vrea și eu... dramaticul e simplu

| Ofilita a răspuns:

Nu sunt sigură ce pică anul acesta. E important sa nu ai emoții si să fi sigură pe tine deoarece dacă vei avea emoții s-ar putea sa nu te concentrezi. Baftă!

| poker1976 a răspuns:

Si eu sunt tot a 8-a laughing sper sa pice liric-pastel, nu cred ca o sa pice romanul happy

| Edyez a răspuns (pentru poker1976):

Eu știu că romanul e out din programa anul acesta.
Cred că va pica genul epic sau dramatic sau o specie a genului liric, sper sa nu pice doina, mesajul operei, titlu sau caracterizare, nu-mi prea place astea

| DaCumSaNu a răspuns (pentru poker1976):

Si-a picat liricul, norocul tau rolling on the floor

| cristinaman06 a răspuns:

Poate sa pice orice, in afara de schita, roman si nuvela, deoarece le-au scos.
In ceea ce prveste emotiile, eu zic sa numeri pana la 10 inainte sa te apuci, sa te gandesti ca acele doua ore sunt "momentul tau de glorie" si sa dai tot ce ai mai bun! Succes!

| Florin_Robert_2002 a răspuns:

Stiam ca nu se mai baga schita, nuvela, romanul.

| Petre_Claudia_1971 a răspuns:

Eu cred ca o sa pice pastelul, m-am luat si dupa ce le-a dat celor care au dat saptamana asta, iar ei au primit un pastel si a trebuit sa demonstreze ca apartibe genului liric. In general sunt destul de similare subiectele, asta este linkul pentru ce au avut olimpicii :https://www.scribd.com/......mba-Romana