| apademasa a întrebat:

Ce credeti ca pica la BAC la romana subiectul 3 in toamna? :S

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ceva greu ca sa nu ia nimeni.

| MegamortX a răspuns:

Bănuiesc că genul liric nu va mai pica. Deci ceva ce aparține genului epic sau dramatic.

| TheMiningSheep a răspuns:

Probabil un test...

| ZiZan a răspuns:

Probabi dramatic sau epic. oricum o sa fie mai usor in toamna big grin

| Bc95CDR a răspuns:

Am pariat ca va pica Eminescu in vara, pariez ca va pica O scrisoare pierduta(genul dramatic) in toamna!

| Klein_Andreea_1995 a răspuns (pentru Bc95CDR):

crezi ca va pica si acum tot o scrisoare pierduta? s-a dat si anul trecut in toamna. Ai vreo sursa de informare?

| Bc95CDR a răspuns (pentru Klein_Andreea_1995):

125 ani de la moartea lui Eminescu, An electoral O scrisoare pierduta

| Klein_Andreea_1995 a răspuns (pentru Bc95CDR):

Pai aia cu Eminescu da, asa-i da de ce crezi ca ar da tot o scrisoare pierduta ce a dat in toamna anul trecut. De ce esti asa sigur? Anul trecut s-a dat Relatia intre doua personaje, acum sa vina tema si viziunea sau particularitatile de constructie a unui personaj? Nu prea cred