| Examen2019 a întrebat:

Ce credeti ca pica la examenul de clasa a 8-a de pe 18 iunie la romana?
Genul Liric, Genul Epic, Genul Dramatic

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Miorița.

| AlexRăzvan531765 a răspuns:

Epic clar, sa te intorci sa imi dai funda

| Anonimmmmaaa a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

De unde stii ca epic? Nu sunt prea sigura, deoarece la simulare ne-a picat genul epic...nu cred ca ne mai pică genurile... poate caracterizarea sau basmul laughing

| AlexRăzvan531765 a răspuns (pentru Anonimmmmaaa):

Daca a picat la simulare nu mai pica iar. Acum nu stiu ce sa zic aia a fost premonitia mea laughing Invata tot nu e asa greu dupa oricum o sa trebuiasca sa le inveti la liceu.

| Cristina2316 a răspuns:

Dacă anul trecut a picat epicul posibil liricul. Poate și Doina. Pe noi anul trecut ne teroriza cu Doina pentru ca se auzise ca pică Doina