| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ce e important sa invatam la liceu? si ce va pare inutil si fara interes in ceea ce invatam?

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cele 2 limbi straine, ...romana si informatica, ...muzica,...desen,...istorie,...fizica si chimie, ...nas vrea matematica, ...si geografia,...

| MissCamelia a răspuns:

Inutile mi se par materiile din afara profilului, pentru ca le-ai invatat si in generala, deci nu sunt ceva necunoscut, ori in liceu trebuie sa inveti profil si chestii noi legate tot de profil

| danutza a răspuns:

Mai bine am invata cum ne-am putea forma pe viitor pentru deveni oameni in adevaratul sens al cuvantului...nu inteleg de ce invatam niste teorii absurde pe care nici profi nu le inteleg si se fac ca ploua straight face

| eos a răspuns:

Hmm, acum ca am terminat liceul imi dau seama ca in general este inutil, este foarte multa materie care nu te ajuta cu absolut nimic, in afara limbilor straine si a limbii romane, restul sunt de cultura generala. Cel mai bun lucru pe care il inveti, sau cel putin ar trebui sa il inveti, este acela de a sti cum sa te comporti in societate, de a-ti deschide noi orizonturi, de a te forma ca om, insa cel putin in liceele din bucuresti nu se invata nimic de genul acesta, ci de cele mai multe ori exact opusul.