| ilinca1970 a întrebat:

Ce e aia perpendicular? nu mai stiu, am pierdut caietele din clasa a Va?

Răspuns Câştigător
| CarinaD a răspuns:

Dreapta care formeaza distanta de la un punct la o dreapta si formeaza unghi de 90 de grade pe dreapta respectiva

5 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Dreapta care formeaza distanta de la un punct la o dreapta si formeaza unghi de 90 de grade pe dreapta respectiva

| cristinna23 a răspuns:

O dreapta care formeaza un unghi drept

| jokerul88 a răspuns:

Adica formeaza unghi drept

| LegioN a răspuns:

Perpendicular = egal
adica sa fie egal

| TeddyHeart a răspuns:

Porneste dintr-un vf ala triunghiului si formeaza unghi drept pe latura opusa(din orice varf, de ex:din A pe BC; dinB pe AC si dinC pe AB)funda?

Întrebări recente