| Princess_4787 a întrebat:

Trec clasa a 5 si nu stiu ce caiete sa imi iau! Studentesti sau sa raman cu caietele normale adica cele mici? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RalucaAllen a răspuns:

Uite, eu sunt intr-a saptea...Eu mi-am luat doar la romana si la mate caiete studentesti, dar acum depinde ce vor si profii. La celelalte caiete normale. La fizica trebuie de mate si studentesc. La bio si geogra caiete speciale d`alea lungi. Bine, cum vor ei ca eu la geogra, de exemplu, am avut un dosar ca asa ne-a cerut, si scriam pe foi! Acum totul depinde de ei! Da tu ia, dupa cum am spus, mari la romana, mate si fizica, si mici la celelalte...si dupa cand ajungi la scoala si iti zic ei, tu mai cumperi de care vor! Ai inteles? Cred ca te-am cam aburit laughing Sper ca te-am ajutat cu ceva! puup :* happy

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

La mate si la romana studentesti cate 2 cred ca iti trebuie : la mate unul de geometrie, unul de algebra si la romana unuld e clasa si unul de temewinking in rest poti folosi caiete mici big grin

| Neimportant a răspuns:

Bună.
Pentru clasa a 5 a la limba română o să-ţi trebuiască caiete studenţeşti că o să scrii mai mult şi la matematică la fel. iar la restul obiectelor poţi să foloseşti caiete mici. happy Sau depinde de ce spun profesorii tăi. Succes!

| PisicaRoz a răspuns:

Eu zic sa ramai la cele mici deoarece nu ai ce scrie asa mult pentru a-ti lua studentesti... eu debea acum pe a9a o sa scriu pe caiete studentesti P.S faci cum vrei tongue bafta la scoala :*

| alle332 a răspuns:

Draga mea Sorana poti alege caieste studentesti la materiile la care scrii mai mult(ex:romana,mate, istorie, etc)...si cele normale la ce scrii mai putin(ex:religie.etc)dar mai bine il intreb/o pe diriga/dirigul tau ce iti trebuie

| irynus a răspuns:

Buna in clasa a 5 a nu iti trebuie caiete studentesti ramai la cele mici de 80-100 file. funda big grin

| irynus a răspuns:

Buna in clasa a 5 a nu iti trebuie caiete studentesti ramai la cele normale de 80-100 file. happy funda?big grin

| Mya66 a răspuns:

Tin minte ca eu prin a5a deja incepusem sa folosesc caiete studentesti insa parerea mea e ca, tinand cont ca fiecare profesor are anumite "pretentii", ar trebui sa mai astepti un pic si sa afli direct de la scoala ce iti trebuie.
In felul asta nu vei cheltui banii aiurea si toti profesorii vor fi multumiti.

| GabrielAlin1996 a răspuns:

Caiete normale, studentesti iti trebuie la liceu. Eu sunt la liceu si pe langa caiete studentesti, mai am si cateva caiete normale la materile mai usoare. plzzz funda