| AvalohAlyn a întrebat:

Ce e cu autobuzul acela galben de școală din America? Așa e la ei, toți elevii sunt luați de către autobuz spre școală și înapoi acasă? E gratis sau plătesc vreun ban? Au un anume traseu de parcurs sau se opresc pe la toate școlile? In Romania de ce nu e așa?

1 răspuns:
| Rd79 a răspuns:

Fiecare scoala are autobuzele ei si exista trasee prestabilite.
E 'gratis' in sensul a elevii nu trebuie sa plateasca, dar parintii lor platesc taxe destul de mari la scoala, de ordinul a mii de dolari pe an. Si taxele astea sunt platite indiferent daca ai sau nu copii.