| AvalohAlyn a întrebat:

Ce epoca urmeaza dupa cea contemporana? ce epoci vor urma? Si care sunt toate epocile?

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Va urma epoca contemporana. Si peste 1000 de ani, tot epoca contemporana va fi pentru oamenii de atunci, iar epoca noastra va fi trecuta in registre ca "epoca curentului electric" sau "a petrolului"
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_time_periods
In limba romana nu e destul de explicit, de asta am dat link pe engleza.

| suffarstar a răspuns:

Contemporan=din zilele noastre
Parerea mea e ca terra nu o mai duce mai mult de un veac.

| samy97 a răspuns (pentru suffarstar):

laughing dc sa nu mai duca inca un secol? mi se pare stupid!

| suffarstar a răspuns (pentru samy97):

Oare de ce? cutremure,ploi de meteoriti, poluare, gripe de tot felul, noi virusi, si cred ca cel mai mare factor este:in 100 de ani vom fi peste 20 de miliarde de locuitori, suntem prea multi.
Apocalipsa se implineste.Tot mai multe tari au bomba atomica, conflictele dintre state sunt foarte mari, eu zic ca ne paste un dezastru cumplit.

| TempusVernum a răspuns:

Eu vin din viitor si urmatoarea epoca dupa contemporana se numeste aeonara.

| samy97 a răspuns:

Nu cred ca exista o alta epoca dupa cea contemporana!