| dora0304 a întrebat:

Ce eseu credeti ca va fi anul acesta la bac la istorie si romana?

9 răspunsuri:
| PisicaAristocrata a răspuns:

La bac poate cade "Morometii", ca n-a mai fost de catva timp, iar la istorie... probabil statul modern sau comunismul.

| loredana2012 a răspuns:

La romana cred ca va pica un roman.La istorie nu dau, eu dau mate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana mizez pe o nuvela. Nu intreba de ce natura va fi aceasta, dar am eu o presimtire ca o nuvela va fi.thinking La istorie, ceva intre Formarea statelor medievale romanesti, Criza orientala si Perioada postbelica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana cred ca Enigma Otiliei si la istorie : comunismul sau realizarea Romaniei Mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Istorie nu dau...la romana tind sa cred ca va pica morometii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La romana cred ca Enigma Otiliei va pica, iar la istorie...habar n-am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca basmul ne picastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O Scrisoare Pierduta

| anonim_3399 a răspuns:

Daca te uiti la ce s-a dat in anii anteriori la romana vei observa ca din trei in trei ani cade poezie(de obicei sau din cate stiu eu nu se repetaa operele date in anii precedenti) deci e foarte posibil sa cada nechita stanescu, eminescu sau iona; oricum sunt excluse ultima noapte, basmul, romanul interbelic, traditionalismul si bacovia!