| cornelusababy a întrebat:

Ce este aia fizica cuantica?

Răspuns Câştigător
| bogdan2091 a răspuns:

Fizica cuantica este materia care se ocupa cu fenomene ale naturii(in afara de biologie),cu formule, cu corpuri geometrice, cu miscari si cu multe alte chestii din matematicabig grin funda?big grin te roogpuppy dog eyespuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Este fizica care se aplica la nivel subatomic. In principiu ea cuantifica energia folosind constanta lui Plank.

| bogdan2091 a răspuns:

Fizica cuantica este materia care se ocupa cu fenomene ale naturii(in afara de biologie),care denumesc miscari, corpuri, formule si multe chesti din matematica.big grin. Funda?big grin te rogpuppy dog eyes