| anonim_4396 a întrebat:

In ce clasa se face fizica cuantica?

8 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

In clasa a -XII- a o sa primesti notiuni introductive.
Cuantica este o ramura a fizicii atat de complicata incat nici dupa absolvirea Facultatii de Fizica, nu poti afirma ca stapanesti disciplina.
Pentru aprofundare e nevoie de ani de studiu in universitati din afara Romaniei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din clasa a 12-a big grin

| bogdan72 a răspuns:

Ce profil esti?
Eu fac intr-a 12-a (sunt la mate-info, dar sunt sigur ca si stiintele naturii fac).

| millyca a răspuns:

Eu nu am facut fizica cuantica in nicio clasa.

Răspuns utilizator avertizat
| sniper2998 a răspuns:

Te duci la o facultate din afara tarii daca vrei sa inceti asa ceva bine si daca vrei sa fii as in asa ceva va trebuie sa stai pe bancile facultatilor/universitatilor ani de zile

| lowraider26 a răspuns:

Nu se face ecat la facultati specializate

| julius a răspuns:

Nu se face fizica cuantica in liceu, ar fi prea greu, doar la facultatea de fizica Magurele.