| andreeaiordachel a întrebat:

Ce este gravitatia si cine a iventat-o?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pentru partea a doua a întrebării tale meriți un10 cu doi de plus!

| RAY a răspuns:

Ca sa isi dai seama ce e gravitaia gandeste-te ca cadem spre pamant cu toti la fel 9, 8 mersi mereu, toate planetele cad spre soare, sateliti, orice corp cade spre mijloc centru unde e soarele care ocupa 99, 8 din sistemul solar,ce e gravitonul inca nu se stie, gravitatia a fost descoperita nu inventata, gravitatia a aparut o data cu masa care atragea spre el un lucru mai mic, o cometa cade spre noi nu ca pamantul il atrage, este incorect spus luna cade spre noi nu este atrasa de pamant, atomic da orice corp se atrage cu altu atomic eu daca sunt langa tine atomic atomi ai tai i atrage pe ai mei electromagnetic sa spun asta https://www.google.ro/......ps?/search
spatiul este ceva elastic care se indoaie ca in imagine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gravitatia este forta ce ne atrage pe pamant(adica te tine pe Pamant, daca n-ar fi ea ai pluti)...iar de inventat ''a inventat-o Dumnezeu'' odata cu crearea Pamantului!laughing))

| Northern a răspuns:

Eu am inventat-o.

| RibbellaaInk a răspuns:

Te ridicai ca un balon daca nu era ea happy zburai mai exact.laughing doar atat trebuie sa stii!

| RAY a răspuns (pentru RibbellaaInk):

Daca nu era gravitatia pluteai in spatiu, desigur dupa ce isi iesea organele pe gura, nici macar aer nu era nimic nu era erai o cometa in drum spre prima stea, planeta