| membrucac a întrebat:

Cine a iventat scoala?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cine a inventat-o cine n-a inventat-o, problema e că şcoala e un rău necesar.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

De ce? nu poti da timpul inapoi.

| scumpik99 a răspuns:

Din antichitate exista scoala, apropo pe atunci nu era scoala ci veneau profesorii acasa la elevi sa-i invete dar cu timpul s-a construit si o unitate de invatamant ca sa fie mai comod.
Si de-a lungul anilor unitatea e evoluatwinking

| TashaUhm a răspuns:

Ala care nu te-a invatat pe tine sa scrii`! CLAR!

| MrSoapte a răspuns:

Cineva care nu se complacea intre agramati si analfabeti!

| Never4ever a răspuns:

,,Un om cult, frumos, bun, modest si foarte destept''laughing

| DianaIsHere123 a răspuns:

Tu rolling on the floor

| motolo9ve a răspuns:

Nimeni nu stie pentru. ca a fost omorat de propria inventie!

| GOLD99 a răspuns:

Scoala a fost inventata intr-o biserica de cativa preot, si pe parcursul timpului a evoluat