| Lukasssz a întrebat:

Ce este mai bine sa faci liceul sau scoala profesionala?

6 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Daca ai nevoie de bac, liceul. Daca nu ai nevoie de bac, scoala profesionala. Depinde de ce meserie vrei sa urmezi si daca la acea meserie se cere bacul.

| Lukasssz explică (pentru Adrian5575):

Dar duca ce termini clasa a 11 la profesionala te poti inscrie la seral in clasa a 12 a?

| SalutFrate112 a răspuns:

Salut, daca vrei sa te axezi pe o singura meserie. poti incerca profesionala. Daca stii ca nu iei bacu mai bine dai la profesionala pentru ca iti pierzi timpul.Referitor la a doua intrebare * Dar dupaa ce termin clasa a 11 la profesionala te poti inscrie la seral in clasa a 12 a?* Normal ca te poti inscrie la seral dar nu in a 12-a, te inscrii in a 11-a fiind profesionala cu un an mai jos decat liceul si faci inca 3 ani(11-12-13).

| isemilia a răspuns:

Daca vrei sa inveti o meserie si nu ai nevoie de o facultate / diploma de BAC, atunci scoala profesionala. Daca ai nevoie de diploma de BAC (asta, daca vrei sa dai la o facultate, de exemplu), atunci liceul. (da, poti da la seral, insa faci 3 ani in plus, pe langa cei 3 pe care ii faci la profesionala) E alegerea fiecaruia.

| Frank51 a răspuns:

Pentru mine personal a fost mai bine liceul, deoarece cariera pe care am ales-o necesită facultate șamd.

| Sara2 a răspuns (pentru Lukasssz):

O sa te înscrii din a 11 la seral