| anonim_4396 a întrebat:

Ce este taurina? Este adevarat ca este sperma de taur folosita la producerea energizantelor? Dau funda pentru cel mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
| alexandru_6274 a răspuns:

Taurina nu e sperma, ci urina de bou!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e sperma, dar e un produs care te face sa ai mai multa vitalitate, ceva ca drogul.

| RXN a răspuns:

Nu.Taurina este un acid prezent in secretia biliara.Ea reglează temperatura, reduce stresul, crește performanța inimii, ajută la detoxifierea organismului.In bauturile energizante e prezenta taurina fabricata sintetic, pe cale chimica si nu are nicio legatura cu sperma de taur.

| eugem35 a răspuns:

Uneori, în condiții de stres sau de efort fizic, organismul uman elimină prin urină o cantitate mai mare de taurină și e posibil astfel ca această substanță să nu mai fie sintetizată suficient. În acest caz putem recurge la consumul unei băuturi energizante pentru a compensa deficitul de taurină.

Ceea ce poate nu toată lumea știe este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.[n

| Jakye a răspuns:

Salut,
Taurina este folosită pentru producerea energizantelor, dar nu este spermă de taur.
Taurina este un acidul aminoetilsulfonic prezent în secreția biliară.

| devilll a răspuns:

Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreţia biliară. Împreună cu colina formează acidul taurocolic. Se prezintă sub formă de cristale albe, solubile. Acest aminoacid este produs şi de organismul nostru, în special în muşchi, creier, inimă şi sânge. O persoană care cântăreşte 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurină distribuită în tot corpul, adică de 70 de ori mai multă taurină decât o cutie de băutură energizantă, care conţine 1000 mg.

Uneori, în condiţii de stres sau de efort fizic, organismul uman elimină prin urină o cantitate mai mare de taurină şi e posibil astfel ca această substanţă să nu mai fie sintetizată suficient. În acest caz putem recurge la consumul unei băuturi energizante pentru a compensa deficitul de taurină.

Ceea ce poate nu toată lumea ştie este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanţă sintetică, produsă de companiile farmaceutice şi nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.

Printre beneficiile taurinei în corp: reglează temperatura atunci când este prea cald sau prea frig, reduce stresul, creşte performanţa inimii, ajută la detoxifierea organismului.

De la Wikipedia, enciclopedia liberă http://ro.wikipedia.org/wiki/Taurin%C4%83

| parkour1233 a răspuns:

Eu nu cred ca taurina este sperma de taur, ci ceva ce se foloseste in energizante.

Alte răspunsuri
| SexySlammaJhamma a răspuns:

Taurina este o substanta care se gaseste in alimente.Ea provoaca un fel de placere de a consuma-o(dar si putina dependenta), este o minciuna ca ea provine din tauri! Se afla chiar si in lapte matern si/sau in lapte praf.Nu este periculoasa dar nu este bine ca un om sa consume produse cu o cantitate mare de taurina.

| d3nysuk a răspuns:

Taurina este un aminoacid care sprijina dezvoltarea neuronala si ajuta la reglarea nivelului de apa si saruri minerale din sange. Taurina se crede, de asemenea, ca ar avea proprietati antioxidante.

Taurina se gaseste in mod natural in carne, peste si laptele matern, si este disponibila de obicei ca un supliment alimentar. Asta sper sa va lamureasca pe toti daca nu, uitati-va pe site-ul http://www.farmaciavlad.ro/info-sanatate/ce-este-taurina-este-sanatoasa/

| Roxanna_4425 a răspuns:

Da asa e. Adica eu asa am auzit laughing

| Albu_Cristian_1996 a răspuns:

Ceea ce poate nu toată lumea știe este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.[

| Simion_Sara_1995 a răspuns:

Fratica, taurina este o substanta produsa si de corpul uman, cum ar fi de creier, inima, vezica urinara. In conditii de stres, este produsa in cantitati mult mai mari si eliminata, evident, prin acelasi mod ca si urina. INSA, taurina continuta in bauturile energizante, este produsa SINTETIC DE CEI CARE FAC BAUTURILE ENERGIZANTE. SINTETIC FRATICA, NU ESTE TAURINA PRODUSA DE TAURI SAU DE CORPUL UMAN IN BAUTURILE ENERGIZANTE. CHIAR NU GANDITI UNII DIN VOI?

| Dan_Elena_1946 a răspuns:

Un energizant in primul rand! Si este prezenta in secretia biliara! Nu precum inteleg altii, sperma sau urina de taurhappy! Sa aveti o zi buna!

| 123Pufyy123 a răspuns:

Ceea ce poate nu toată lumea ştie este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanţă sintetică, produsă de companiile farmaceutice şi nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.