| omuletz a întrebat:

Ce este zebra? Animal nergu cu dungi albe sau animal alb cu dungi negre? >: sa va vad aici devil fundita la primul raspuns corect big grin

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Animal nergu cu dungi albe

35 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Negru cu dungi albe.

| cretzufinish a răspuns:

Nu, e un animal cu cate o banda alba urmata de una neagra. laughing Zebra (dupa denumirea si celei depe sosea) e neagra cu dungi albe. HIHI

| medex3 a răspuns:

O godlaughing Recunosc ca nu stiustraight face|||. Oare animalul alb cu dungi negrethinking

| medex3 a răspuns:

Cred ca m-am prins laughing Dar nu stiu sigur.
Animalul(zebra) este alba cu dungi negre iar trecerea de pietoni(zebra) este neagra cu dungi albe.Nu e asa?

| FreshDreams a răspuns:

De obicei culoarea se stabileste in functie de culoarea botuluibig grin:adica este neagra cu dungi albe

| Aliyaa a răspuns:

Animal alb cu dungi negrelaughing dar poti fi si zebre negre cu dulgi albe(trecerea de pietoni)

| Essence a răspuns:

Zebra este un animal care are bine proportionate si in acelasi numar linii albe si negre.
Adica, aria liniilor albe este egala cu aria liniilor negre
Mai pe intelesul tuturor, are numar egal de linii albe si negre.:d

| dot a răspuns:

Primul raspuns: cu dungi negre...pentru ca fiecare zebra are propria sa coloratie. dungile negre fac fiecare animal unic si astfel se recunosc in herghelie.

al doilea: ...culoarea neagra este mai usor de obtinut, este mai des intalnita la cai, deci e neagra cu dungi albe.

al treilea: da! laughinglaughing

| Mihaelutsaa a răspuns:

Hai sa-ti spun :*

Cei din Africa, spun ca zebrele au corpul alb, acoperit cu dungi negre. Europenii [ trebuie' sa-i contrazicaoh go on ] spun ca ele sunt negre, iar dungile lor sunt albe...Se spune ca : dungile actioneaza ca elemente de dezagregare a formei, ele deformeaza silueta in miscare a animalului impidicand predatorii sa repereze o anumita zebra in mijlocul turmei.

Trebuia sa fi intrebat ceva de cinteze [ finch ] pe alea le stiuuu'. Ah! :X
Deci?! Fundita smug?

| Mar a răspuns:

Are atat dungi negre cat si dungi albewinking

| blue95 a răspuns:

Daca te referi la zebra animal.este animalul si cu dungi albe si cu dungi negre credlaughing. si mai este zebra trecera de pietoni.care e la fel si dungi albe si dungi negre

| Fifylici a răspuns:

Nu prea cred ca are vreo importanta!

| anonima10 a răspuns:

Animal si atat.

Răspuns utilizator avertizat
| kiddutssa a răspuns:

E de fapt un callaughing care a fost calcat de o masina pe trecerea de pietoni si a imprumutat de acolo dungilehappy

| larrii a răspuns:

Un animal cu dungi si negre si albe laughing) cred ca e neagra cu dungi albebatting eyelashes

| Elyxx a răspuns:

Animal in dungi si gatalaughing (dungi albe si nergre)

| teodoram a răspuns:

Zebra este un animal alb cu dungi negre straight face rolling on the floor

| Doar eu_8334 a răspuns:

Raspunsul este: DAlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| gabitza144 a răspuns:

Nu are un fond pe care sa fie pictate dungi.are blana in doua culori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animal alb cu dungi negre.fiecare zebra are desenul ei. e ca amprenta la om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zebra are 2 tipuri de dungi

| คเค๓เк a răspuns:

Din nou o Intrbare Frecventa!
Nu pute`ai si u sa cauti raspunsul la "cauta intrebari sau raspunsuri"? :|
Intrebarea asta a mai fost o data pusa pe TPU

http://www.tpu.ro/......ungi-albe/

| JsBeibDOLL a răspuns:

Niciuna, Zebrele au dungi si albe si negre. Zebrele sunt animalele din Africa cu dungi albe si negre>

| Spufff :x a răspuns:

Cuvantul zebra are 2 intelesuri : a.Animalul alb cu dungi nerge.batting eyelashes b.Trecerea de pieton. Care are dungile albe love struck

| caramelagurl33 a răspuns:

Pai,thinking cred ca nu e niciun fel.cred ca are si dungi negre si albe. te-ai exprimat gresit.cred thinking

| SweetAngelCry a răspuns:

Un animal in dungi albe si negrewinking