| magdulita a întrebat:

Ce experimente stiti care nu necesita substante de alea foarte ciudate... cine stie dau funda ..in afara de ala cu praf de copt si otet big grin

3 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Incearca asta, iti trebuie un pahar, un servetel si un ac, umple paharul cu apa iar deasupra pune o bucatica de servetel mai subtire si iar peste servetel pune acul, cu o scobitoare apasa incet si cu grija servetelul in jos dupa care o sa vezi ca acul o sa pluteasca. bafta

| beyondbirthday a răspuns:

Ai putea incerca experimentul cu uleiul si apa sau cel cu Coca Cola si dropsuri.
Stii la ce ma refer?