| criştiyan a întrebat:

am si eu de facut mai multe experimente chimice cu lucruri care se gasesc in casa (otet, praf de copt, zahar, gheata, sapun lichid, oua, lapte) si nu am nici o idee ce as putea face straight face. FUNDA!

2 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Gheata+Sare=...
Praf de copt+Apa=...
Lapte+Otet=...
Ulei de floarea soarelui+gheata=...
Am pus puncte ca sa descoperi tu ce se intampla.Mai sunt multe carti de chimie si experimente di care poti lua idei.Bafta!

| Klews a răspuns:

Otet+parf de copt=
Lapte+sapun lichid( trebuie exact in aceasta ordine, poti cauta aceasta combinatie si pe net.)
Oua+Otet
Sare+gheata
Cu zaharul n-am nicio idee ce ai putea face. Poti cauta "Experimente cu zahar"
Succes!