| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac plantele si animalele in timpul iernii?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Fa-ti timp si priveste natura din jurul tau, vei descoperi foarte multe lucruri interesante.

104 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hiberneaza unele animale

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asi cauta provizii.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna
plantele se usuca si animalele hiberneaza.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe acest site sunt lucruri foarte importnate si folositoare.am relizat acest lucru dearce m-au ajutat la un teferat de 300 cuvinte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele hiberneaza pana cand vine primavara si plantele se usca putin si primavara se coloreaza la loc.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stau si dorm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele animale hiberneaza altele stau in vizuina si altel isi vad de iarna.plantele ori mor ori se ascund in pamant sau stau sub zapada tot timpul iernii. unele flori infloresc iarna. dar acestea se gasesc in tarile vecine.cred ca 1 sau doua se gasesc si la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna unele animale hiberneaza si cele care nu hiberneaza pleaca in alta tara si se intorc primavara!kissma bucur ca vam putut fi de ajutorkiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde foarte mult de plante si de animale. Unele plante si animale isi reduc activitatea pana trece iarna (unele animale hiberneaza, unele plante par a se usca). Exista totusi animale si plante care trec iarna fara a se schimba ceva important la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele plante mor animalele unele iberneaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele animale hiberneaza si unele plante intra intr-o perioada de amortire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele animale hiberneaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele plante se ofilesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti timp si priveste natura din jurul tau, vei descoperi foarte multe lucruri interesante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ele isi cauta hrana si adaposturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele si plantele se *** pe timpul ierni sa se incalzeascalaughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In timpul iernii, unele animale hiberneaza, unele nu. Iarna, plantele rezista frigului, dar unele nu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele hiberneaza si planntele se usuca

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Animalele si plantele iarna dormkiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fac animalele iarna?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna, unele plante tropicale, nu se adapteaza deoarece nu sunt invatate, asa ca oamenii care le aduc in Romania trebuie sa se dezobisnuiasca si sa vanda alte plante:crin mac etc. Iarna lupul, vulpea si iepurele isi schimb culoarea blanii. Unele animale hiberneaza.