| Madalina957 a întrebat:

Ce face un ajutor de educatoare?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Educatoarea se ocupa de invatarea copiilor de gradinita /cresa.
Ajutorul de educatoare supravegheaza copii, le ajuta la activitati (pregatirea si adunarea jucariilor) imbracare-dezbracare, mancare si la nevoi (treburile "mari si mici", adica wc, olita s-au schimbat scutece) etc.

| MihaiNicu23 a răspuns:

O ajuta pe dansa ca va deveni si el mai tarziu ca ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum zice numele, ajuta educatoarea.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Un ajutor de educatoare poate efectua mai multe acţiuni cum ar fi să supravegheze elevii când educatoarea lipseşte, să îi verifice pe elevi la activităţi, să nu îi lase să se certe sau să devină violenţi unii cu alţii şi tot aşa.Nu este o sarcină atât de dificilă dacă şi elevii cooperează cu ajutorul de educatoarewinking.

| Bula a răspuns (pentru FoxyM):

O educatoare se ocupa de copiii prescolari, de gradinita!
Cu elevii se ocupa INVATATOAREA (in clasele 1-4, primare), dupa care profesorii...

Nu-ti amintesti, sau n-ai umblat la acele nivele?

| FoxyM a răspuns (pentru Bula):

Ha ha! Imi aduc aminte dar si cei de la gradinita sunt elevi.Prefer sa le spun elevi decat copii...

| FoxyM a răspuns (pentru Bula):

Observ că şi tu ai fost schimbat de scutec la grădiniță, că singur nu puteai face asta singur.Pff,să sari peste nivele...ţi-a luat mult să te gândești la asta?