| robertadenisaroberta a întrebat:

Ce facultate as putea urma daca vreau sa ma axez pe mimica sau pantomimica si ce vor sa transmita ele? Psihologia? Se studiaza acestea la psihologie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pantonima doar ca interpretare a mimicii umane atunci da, la psihologie. Oricum, e prea mic domeniul pe care vrei sa-l studiezi pentru a alege o facultate. Asta e ceva ce studiezi tu in particular din propria curiozitate, nu un criteriu pentru facultate.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa urmezi arta dramatica.

| Oana92 a răspuns:

Ce treaba are psihologia cu pantomima? Se studiaza la teatru. Asta daca ai folosit corect cuvintele...

Daca te referi la interpretarea gesturilor (altfel nu gasesc legatura cu psihologia) aceasta specializare nu se studiaza in facultate, ci in cursuri si formari private (foarte proaste de altfel).