| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate este mai buna dintre cea de litere si cea de relatii internationale?happy

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ca si cursuri, relatii internationale este mai faina si mai interesanta, la litere mori de plictiseala si inveti o mare gramada de chestii absolut inutile si nu chiar usoare. de la litere iesi prof si in plus si traducator, de la relatii internationale nu iesi nimic clar - ma rog, scrie economist pe diploma. ai sanse relativ egale sa ajungi secretara cu amandoua, cu relatii internationale poate un pic mai multe happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Litere

| AnnonnyMa a răspuns:

Iti spun parerea mea.eu spun ca la litere, poti iesi, jurnalist, profesor. acum de tine depinde ce alegi.