| Stranik a întrebat:

Cn ma poate ajuta... spuneti-mi cea mai buna facultate de relatii internationale

Răspuns Câştigător
| AndreiJokeru a răspuns:

Este una in suceava destul de buna, acolo am fost si eu, dar doar un an ca m-am retras, iti pot spune ce am facut in primul an :
Sem 1:
1 istorie veche universala
2 introducere in relatii internationale
3 introducere in studii politice
4. sociologie politica
5. ed fizica
6 lb engleza/lb franceza sau ambele
7. introducere in studii europene
Sem 2
1 istorie medie universala
2 istoria relatiilor internationale (1)
3 institutii europene
4 ed fizica
5 Lb engleza sau franceza!
6.Practica de specialitate
Acum nu prea cred eu ca ai inteles mare branza sau ce am facut eu la suceava vei face si tu la timisoara insa iti dau informatii asa orientativ
2 sfaturi:
1.Mergi la babes-boylay in cluj napoca e cea mai buna faculte de rel internationale
2. sa stii bine istorie si filozofie si chestii din alea cu UE, ONU, NATO si altele (structura, membrii si altele)