| alma2013 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a devenii medic oftalmolog tot medicina sau... exista asa ceva in Craiova
sau dac puteti sa imi recomandati o facultate care credeti ca este mai buna si din care pot sa ies cu o meserie destul de banoasa dar in primul rad sa gases ceva ce se cauta

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ca sa devii medic oftalmolog trebuie sa faci medicina, iar pe parcurs in functie de note iti alegi specializarea. Cel putin asa este la Universitatea din Bucuresti.
Cat pentru o meserie banoasa, nu exista o facultate anume, iti dai seama ca daca ar exista toti ar merge la ea. Trebuie sa gasesti ce iti place si apoi sa o faci cu pasiune, asa te vei remarca si vor veni si banii.

1 răspuns:
| MissPinkPurple a răspuns:

Orice tip de medic te-ai face trebuie sa faci facultatea de medicina si prin anul 3 sau 4 iti alegi specialitatea