| Robert_2672 a întrebat:

Ce facultate trebuie urmata pentru programare c++ sau c++ developer? cumva de automatica?

Răspuns Câştigător
| NickiMinaj a răspuns:

Automatica e mai mult pentru a deveni inginer, nu programator, dar nici la Informatica sa nu te astepti la prea multe... tot singur trebuie sa inveti cel mai mult, cursurile sunt expirate si in general o sa vezi ca nu poti spune ca ai invatat mare lucru, utilizabil pe planeta.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Facultatea de Matematică şi Informatică, secţia Informatică.
Acolo bagă în tine programare de-ţi sar capacele, nu numai c/c++ ci şi altele mult mai avansate.
Salut.

| AdiSR a răspuns:

Inginerie electrică şi ştiinţe ale calculatoarelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Automatica sau informatica, la inginerie electrica se face dar foarte putin