| casablanca40 a întrebat:

Ce facultati exista in Romania care se studiaza in limba franceza?

2 răspunsuri:
| Maxiela a răspuns:

Aproximativ fiecare facultate din orice oras are sectie de litere sau limbi straine si acolo afli ce limbi se studiaza si cum poti sa o combini. Stiu sigur ca facultatea din Timisoara, Sibiu, Cluj, Bucuresti si Iasi au sectia de limba franceza.

| SergiuRO a răspuns:

Cauta facultatile de limba straina din Iasi. cred ca Alexandru Ioan Cuza e una dintre ele. spor la treaba.